Утеплення мансарди має свої особливості, які обов’язково слід враховувати перед виконанням відповідних робіт.

Для правильного розуміння усіх нюансів, пов’язаних з утепленням мансарди, доцільно для початку визначитися з термінологією, а саме уточнити, що ж таке мансарда.

Мансарда

Отож, поверх мансардний (мансарда) - поверх у горищному просторі, фасад якого повністю або частково утворений поверхнею (поверхнями) похилої чи ламаної покрівлі (ДБН В.2.2-15-2005).


Обираючи варіант утеплення мансарди, для початку слід чітко визначитися, чи буде вона використовуватися як житлове приміщення.

Якщо мансарда не використовуватиметься для житлових потреб, а слугуватиме виключно Горище для зберігання всякої всячини (не завжди потрібної), то в такому випадку варто утепляти лише підлогу мансарди (горище) або стелю останнього поверху будинку – це буде набагато ефективніше і економніше, ніж утеплити всю мансарду, яка не опалюватиметься взимку. Більше того, повністю утеплювати холодну нежитлову мансарду нераціонально, адже це не дасть бажаного результату і призведе до зайвих витрат.

У разі, якщо мансарда служитиме житловим приміщенням, тоді повне її утеплення є не просто доречним, а й необхідним.

Перед початком утеплення житлової мансарди обов’язково необхідно перевірити, чи правильно облаштований дах. У належно змонтованій покрівлі зверху по кроквах Схема облаштування даху має бути натягнута гідроізоляційна плівка, яка кріпиться до крокв контррейками. По контррейках монтуються лати. На лати кріпиться покриття даху (профнастил, черепиця, шифер тощо). Власне завдяки контррейкам утворюється вентиляційний прошарок, завдяки якому буде відводитися волога (конденсат) в навколишнє середовище. Крокви даху обов'язково повинні бути оброблені засобами захисту деревини від шкідників та гниття. Якщо ж дах не облаштований належним чином тоді варто подбати про переобладнання даху або ж до облаштувати дах належним чином.


Для утеплення мансарди використаємо заливний пінопласт ЕКОІЗОЛ™


Як проводиться підготовка мансарди до утеплення та власне утеплення мансарди ЕКОІЗОЛОМ?

В першу чергу зауважимо, що заливний пінопласт ЕКОІЗОЛ™ в процесі полімеризації дає незначну технологічну усадку. Якщо говорити про конкретні показники, то усадка матеріалу при ширині простору між кроквами 60 см складає максимум 2,5 мм з кожного краю. Це небагато. Але для зменшення усадки по площині контакту крокв з утеплювачем ми набиваємо компенсуючі прокладки, які в процесі заливки утеплювача звужуються, а при полімеризації матеріалу розширюються і компенсують технологічну усадку матеріалу.

Далі знизу крокв натягується армована плівка паробар’єр. Після цього проводиться утеплення простору між двома натягнутими плівками та кроквами. Заливка утеплювача здійснюється на висоту крокв, що, як правило, становить 15-20 см.

Ще один важливий момент: поверхні даху не завжди є рівними, відстань між кроквами, як правило, різна – зверху одна, а знизу інша. Тому використання заливного пінопласту ЕКОІЗОЛ™ має беззаперечні переваги: заливка проводиться під надлишковим тиском і пінопласт заповнює абсолютно всі щілини та вигини між кроквами.


Тепер наведемо фізичні розрахунки утеплення мансарди. Мінімально допустимий термічний опір перекриття мансардного типу згідно державних будівельних норм ДБН В.2.6-31:2016 для житлових та громадських будівель в першій температурній зоні (Західна Україна) повинен становити 4,95°К*м²/Вт. Для того, щоб вийти на необхідні показники термічного опору даху мансарди, необхідно утеплити дах мансарди заливним пінопластом ЕКОІЗОЛ™ шаром товщиною не менше 15 см. При теплопровідності ЕКОІЗОЛУ™ рівній 0,03Вт/°К*м².

R=L/λ, звідси L=R*λ, а тому: 4,95*0,03=0,1485 м

де R - термічний опір стіни (в нашому випадку шару утеплювача)°К*м²/Вт, L - товщина стіни (шару утеплювача) в метрах, λ - коефіцієнт теплопровідності (утеплювача ЕКОІЗОЛ™) Вт/°К*м².

Отже, якщо утеплити мансарду заливним пінопластом ЕКОІЗОЛ™ між кроквами шаром товщиною 15 см, цього вже буде достатньо, щоб вийти по теплозахисту на вимоги ДБН і реально економити тепло в будинку.

Тепер порівняємо заливний пінопласт ЕКОІЗОЛ™ і мінеральну вату при інсталяції їх у мансарді. Коефіцієнт теплопровідності: мінеральної вати – λ=0,075Вт/°К*м², ЕКОІЗОЛУ™ - λ=0,03Вт/°К*м². Отож, якщо інсталювати між кроквами мінеральну вату товщиною 15 см, то отримаємо термічний опір даху мансарди всього лиш 2 °К*м²/Вт при необхідних 4,95 °К*м²/Вт.

За таких умов перевага використання заливного пінопласту ЕКОІЗОЛ™ очевидна, адже при однаковій товщині утеплювачів термічний опір ЕКОІЗОЛУ™ в понад два рази більший у порівнянні з мінеральною ватою.

Актуальне питання для наших Клієнтів – ціна.

Так, вартість 1 м³ заливного пінопласту ЕКОІЗОЛ™ становить 1200 грн. У перерахунку на квадратні метри ціна за 1 м² утепленого даху при товщині утеплювача 15 см складає всього лиш 180 грн.

Додамо до цього преваги заливного пінопласту ЕКОІЗОЛ™: не горить, його не їдять гризуни, заповнює всі пустоти, запобігає псуванню деревини, появі грибків та плісняви, стійкий до дії ультрафіолету, паропроникний, відмінний звукоізолятор, термін придатності не менше 50 років.

Тому раціональність вибору заливного пінопласту ЕКОІЗОЛ™ з-поміж інших утеплювачів очевидна!